Back To Top

Majówka z psem w Karkonoszach

Lubię góry. Bardzo. Zwłaszcza te psiolubne. Po dwóch latach nieobecności, spowodowanych głównie młodym wiekiem Spocka, z ogromną przyjemnością wróciliśmy w Karkonosze, spędzając pierwszą majówkę w Przesiece i Szklarskiej Porębie (oczywiście w naszej ulubionej „Wysoka 5”). Pogoda nam dopisała. Nie było ani za zimno, ani za gorąco, co najważniejsze bez deszczu i w większości słonecznie.

Na górskich wycieczkach spędziliśmy trzy dni. Jako że z formą u nas umiarkowanie i nie mamy parcia na wynik, nie zdecydowaliśmy na większe wyrypy. Postawiliśmy na rozchodzenie i długie, całodniowe spacery.

Dzień 1 – do Zamku Chojnik
Przesieka (Złoty Widok) – szlak żółty do Drogi pod Reglami – szlak zielony przez Zachełmie – Przełęcz Różyckiego – Żelazny Mostek – szlak żółty do Zamku Chojnik – szlakiem czerwonym w dół do skrzyżowania ze szlakiem zielonym – szlakiem zielonym do Jagniątkowa – w Jagniątkowie odbicie na szlak żółty – szlakiem żółtym do Drogi pod Reglami – Przesieka
Czas przejścia wg mapy: 4,5 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 18 km

Dzień 2 – do Polany
Przesieka (Złoty Widok) – szlakiem żółtym w kierunku Wodospadu Podgórnej – Borowice – szlakiem żółtym ostro pod górę wzdłuż potoku Jodłówka – skrzyżowanie z Drogą Chomontową – dalej szlakiem żółtym do drogi prowadzącej do Strzechy Akademickiej – Polana (ruiny schroniska im. Bronka Czecha) – powrót tą samą drogą do Świątyni Wang – następnie szlakiem zielonym w lewo do skrzyżowania z Babią Ścieżką i Drogą Chomontową – szlakiem zielonym do Borowic – skrzyżowanie z Drogą Sudecką – w lewo żółtym szlakiem – powrót szlakiem żółtym w kierunku Wodospadu Podgórnej – Przesieka (Złoty Widok)
Czas przejścia wg mapy: 5,5 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 20 km

Dzień 3 – na Szrenicę
Szklarska Poręba – szlakiem czerwonym do Wodospadu Kamieńczyka – dalej na Halę Szrenicką – szlakiem czerwonym, a następnie czarnym na Szrenicę – zejście szlakiem czarnym do wyciągu – zjazd na pierwszą stację przesiadkową – dalej pieszo szlakiem zielonym do Rozdroża pod Kamieńczykiem – powrót szlakiem czerwonym do Szklarskiej Poręby
Czas przejścia wg mapy: niecałe 3 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 13,5 km

 

 

Post a Comment