Back To Top

IV Ogólnopolski Zlot Tollerów

Ogólnopolskie Zloty Tollerów stają się powoli tradycją. Już po raz czwarty udało nam się spotkać, by wspólnie potrenować, biesiadować, nawiązywać nowe kontakty i spotkać się ze starymi znajomymi. Tegoroczny zjazd zorganizowaliśmy pod hasłem: „Toller Lata” i poświęciliśmy go frisbee, czyli dyscyplinie, która zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Zajęcia poprowadziły Agnieszka Matejczuk, Jagoda Matejczuk oraz Marta Wierna – doświadczone zawodniczki, aktywnie uczestniczące ze swoimi tollerami w seminariach i zawodach frisbee. Dziewczyny zgodziły się poświęcić swój czas i przekazać wszystkim swoją bezcenną wiedzę, ze co jeszcze długo się im nie nadziękujemy 🙂

W programie Zlotu znalazły się zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu: rozgrzewki przed treningiem, podstaw pracy z psem, motywacji i aportu, elementów freestyle, techniki rzutu oraz techniki skoku. Wśród trenujących znaleźli się tacy, dla których frisbee to nie nowość. Mieli oni możliwość przećwiczenie wybranych przez siebie elementów. Byli też tacy, dla których był to pierwszy kontakt z dyskami. Dla nich była to okazja do postawienia pierwszych kroków w tym psim sporcie i poczucia się, jak na prawdziwym seminarium. Nam, jako organizatorom, zależało na tym, by jak najwięcej osób poznało kolejny psi sport, spróbowało swoich sił i rozpoczęło treningi w tym kierunku. Mamy nadzieję, że przynajmniej kilku uczestników załapało bakcyla i za jakiś czas będzie ich można zobaczyć na profesjonalnych seminariach i zawodach.

Na zakończenie Zlotu odbyły się mini zawody Frizgility w kategorii szczeniaków, psów młodszych i starszych. Jak pokazały wyniki, o sukcesie decydowały nie tylko umiejętności, ale również dobrze opracowana strategia i plan działania! Dużo śmiechu i dobrej zabawy przyniosła również konkurencja toss&fetch w wykonaniu ludzkich duetów.

Zlot Tollerów

Podium T&F

Zlot Tollerów

Podium – klasa szczeniąt

Zlot Tollerów

Podium – klasa psów młodszych

Zlot Tollerów

Podium – klasa psów dorosłych

Tegoroczny Zlot był trzecim z kolei, który udało nam się współorganizować. Przy wsparciu wielu wspaniałych osób, udało się zorganizować całkiem pokaźne (jak na nasze możliwości) przedsięwzięcie. Był fajny ośrodek i imprezy składkowe, na których stoły uginały się pod naporem jedzenia. Byli sponsorzy, a dzięki nim nagrody lepsze niż na nie jednych oficjalnych zawodach. Były pakiety startowe dla każdego uczestnika, a w nich przysmaki Fish4Dogs. Były w końcu treningi w trzech równoległych grupach oraz zawody z wyjątkowym podium, którego nie powstydziłoby się szwedzkie Tollarspecialen! Było też mnogo – jak wynika z moich obliczeń, przez Zlot przewinęło się 46 tollerów oraz około 80 osób! Myślę nieskromnie, że wypadło naprawdę fajnie.

Mimo ogromu pracy, jaki wiąże się z organizacją takiego przedsięwzięcia (myślę, że Gosia Z. i Gosia K. doskonale wiedzą, co mam na myśli) i solennych obietnic, że to ostatni zjazd, jaki wzięliśmy na swoje barki, organizacja Zlotu przynosi jednak, po czasie, ogromną satysfakcję. Super jest zebrać w jednym miejscu tak dużo, tak różnych tollerów. Fajnie jest spotkać grono osób kochających swoje psy, otwartych, chętnych do trenowania i podejmowania nowych wyzwań. Miło działać z ludźmi zawsze chętnymi do pomocy, czy to przy grillowaniu, organizowaniu, sprzątaniu – każdej możliwej aktywności. Było super! Naprawdę super!

Share Button

Post a Comment